Loading...

Umíte v tom bruslit?

Události na politické scéně posledních týdnů v Česku ale i na Slovensku ukazují, že vybruslit se dá dnes skoro ze všeho. Co by ještě před pár lety bylo nemyslitelné, projde skoro bez povšimnutí. Názory, které ještě nedávno nepatřily do veřejného prostoru, slýcháme běžně a lži jsou bez uzardění předkládány jako fakta. Čím hlasitěji a arogantněji, tím lépe. Ano, vím, je to jen politika. A za to, jak vypadá, si můžeme sami.

Reálný život naštěstí běží i jinak, děje se kolem nás spousta dobrých věcí a můžete potkat hodně skvělých a zajímavých lidí, kteří vám vdechnou optimismus. O jednom z nich je rozhovor, který dokazuje, že umět v tom bruslit, nemusí mít žádnou negativní konotaci.

Nevím jak vám, ale vyslovit slovo HYPERKORVERGENCE plynule a bez přeřeknutí se mi prostě nedaří. Ale nenechte se odradit, v tématu tohoto čísla zjistíte, že je to docela jednoduché, ale hlavně nesmírně užitečné.

Czech POINT a datové schránky jsou pro běžného občana asi nejviditelnější části elektronizace státní správy. Nyní k ním přibyla další - PORTÁL OBČANA, k čemu vám je, ale hlavně k čemu v budoucnu bude užitečný a jak se na tom podílel AUTOCONT zjistíte na straně 6.

Že CAD systémy slouží ke konstrukci strojů a projektování staveb, to ví skoro každý. Ale že v portfoliu naší společnosti CAD Studio jsou nově i produkty pomáhající při tvorbě filmů, to jste možná nevěděli. Čtěte na straně 20.

EU mění pravidla COPYRIGHTu. Myslíte, že když nejste tvůrci autorských děl, že se vás to netýká? Ale ano. Petr Koubský toto téma opět rozebral jednoduše a srozumitelně, jak je jeho článkům vlastní.

Polák Filip Barankiewicz je šéfem baletu Národního divadla teprve krátce, ale má za sebou skvělé výsledky, jak se dozvíte na straně 26. To Petr Vejmělek je v naší firmě už hodně dlouho a má za sebou také skvělé výsledky. Ale takto jej možná neznáte.

Díky za Vaši přízeň AUTOCONTU nejen v roce 2018. Budeme se všichni snažit, aby Vám vydržela.

Přeji nám všem, abychom dokázali rychle a správně vybruslit ze všeho, co nás trápí a co se nám nelíbí.

Hodně štěstí v roce 2019!

martin.grigar@autocont.cz