Jednací
místnosti
současnosti
se mění

Svět v roce 2020 proměnil mnoho oblastí, jedna ze zásadních je komunikace. Do pracovního života vstoupil častější home-office a schůzky na dálku. V rámci individuální komunikace má za posledních pár měsíců s novými nástroji pro videokonferenci a spolupráci zkušenost téměř každý. Co ale když chcete propojit jednání většího či menšího pracovního týmu v prostorách firmy s další skupinou lidí u zákazníka nebo dodavatele či s jinými kolegy v dalších lokalitách? A nejlépe se zachováním co nejvíce prvků sociální interakce, která je pro kreativní týmovou práci či vyjednávání potřebná. Moderní společnosti pochopily, že investice do nového typu vybavení pro jednací místnosti v kombinaci s progresivními technologiemi se rychle vrátí.

Dochází totiž ke zvýšení rychlosti komunikace se zákazníky či partnery a tím i konkurenceschopnosti, snížení nákladů na cestování i umožnění většího podílu práce zaměstnanců na dálku (home-office, lokality zákaznických projektů). Sekundárně tak může docházet i ke snížení rozsahu pronájmu kancelářských prostor či motivaci cest zaměstnanců na pracoviště pro využití kvalitně vybavených videokonferenčních místností pro týmovou práci. Díky obrazovému vjemu se do vzdálené komunikace dostává skrze mimiku tváří a emoce účastníků i sociální aspekt komunikace a spolupráce se stává kooperativnější a rychlejší.

AUTOCONT se danou oblastí intenzivně zabývá a po detailním průzkumu i praktických zkušenostech ze zakázek nyní dokáže nabídnout špičkové technologie za velmi zajímavé ceny. Nabízí řešení pro videokonferenční místnosti různých velikostí, které podporují online konference, workshopy, porady a individuální schůzky s využitím různých týmových nástrojů online komunikace, především Microsoft Teams. Pro různě velké jednací místnosti a jejich potřeby navrhujeme i řešení z modulárních videokonferenčních systémů Logitech, dostupné v malých, středních a velkých sestavách.

Tyto sestavy zahrnují videokonferenční kamerové systémy Logitech s technologiemi RightSense. Funkce RightSight dokáže bezchybně rozeznat všechny účastníky bez ohledu na jejich vzdálenost od objektivu a vždy je zahrnout do videohovoru. Funkce RightLight dokáže zpracovat jakékoliv světelné podmínky tak, že účastníci hovoru jsou přirozeně vidět. Funkce RightSound potom dokáže vytvářet čistý zvuk potlačením hluku na pozadí, automatickým vyvážením hlasu a zaměřením se na aktuálního řečníka.

Řešení pro malé až střední jednací místnosti

Do malých místností pro 2 až 6 účastníků, které jsou vybaveny displeji, je vhodné použít systémy Logitech MeetUp. Pro středně velké konference o 4 až 16 účastnících se nabízí řešení založené na Logitech Rally Set, které disponuje kamerou Rally, reproduktorem, mikrofonem a dálkovým ovladačem. Součástí sady jsou i dva huby pro připojení vlastního notebooku ke sdílení obsahu do online schůzky, k připojení mikrofonu a pro sdílení obsahu na monitor či projektor na zdi. Pro větší prostory lze libovolně přidat i další mikrofony.

Praktické sdílení obsahu diskuse a současně i vzdálených účastníků z různých míst na dvou displejích s technologiemi Logitech Rally.

Pokud je místnost trvale určená k videokonferencím a potřebujete ji mít stále připravenou k online akcím, doporučujeme sadu Logitech Tap Medium Room Set (Microsoft Teams), která nad rámec všeho má i dotykový ovladač Logitech Tap s minipočítačem formátu NUC.

Řešení pro velkou jednací místnost

Pořádáte často videokonference o 10 až 46 účastnících? Doporučujeme využít řešení založené na Logitech Tap Large Room Set s Microsoft Teams, který obsahuje kameru Rally, 2 reproduktory, 2 mikrofony, dálkový ovladač, dotykový ovladač Logitech Tap s minipočítačem formátu NUC. Součástí sady jsou i 2 huby pro připojení vlastního notebooku ke sdílení obsahu do online schůzky, k připojení mikrofonu a pro sdílení obsahu na monitor či projektor na zdi.

Řešení na míru

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv řešení, specialisté z AUTOCONTu jsou schopni zajistit návrh konfigurace pro daný prostor, kompletní montáž, dodání a instalaci veškerého potřebného software pro online komunikaci.