Loading...

EDITORIAL

Vážení čtenáři,

původně jste měli číst tento úvodník na konci března 2020, jenže pak se svět zastavil a s ním i toto vydání Elity. Ne, nebojte, nebudete číst další z mnoha článků a úvah na téma koronavirus. Jen jsme prostě rádi, že můžeme náš časopis dokončit a poslat ho mezi vás a věříme, že i vy už budete mít chuť si ho přečíst a třeba se trochu inspirovat.

Od posledního čísla se mnoho změnilo. Především jsme se rozhodli časopis postupně přebudovat, aby reprezentoval celou nabídku skupiny ARICOMA GROUP a ne jenom AUTOCONTu. Nově si tedy můžete například přečíst články o řešeních společností Cleverlance nebo AEC. Naopak vám už nepřineseme žádnou případovou studii společnosti CAD Studio. Ta byla totiž v červnu prodána nadnárodní společnosti Arcanse systems. Které firmy aktuálně patří do skupiny ARICOMA zjistíte snadno na obálce tohoto čísla.

Bezpečnost se line jako červená nit obsahem tohoto časopisu už dlouho. Všichni sice vědí, co mají dělat, ale nedělají to. To je trochu provokativní, ale pravdivý titulek dalšího článku na toto téma. A novou dimenzi tomu přidávají i specialisté ze společnosti AEC v článku o Cyber Defense centru.

Znáte společnost Cleverlance? Možná ne, ale rozhodně znáte mnohé aplikace, které tato firma pro své zákazníky vyvinula. S těmi pro Škoda Auto a Českou spořitelnu se můžete seznámit právě v tomto čísle. A hamburger si dal v McDonaldu asi skoro každý. Co s tím má společného AUTOCONT? Přečtěte si!

Vámi oblíbené články Petra Koubského se vracejí na stránky Elity a to ve spolupráci s jeho domovskou redakcí - Deníkem N. Ten s názvem „Kde jsi včera byl“, by rozhodně neměl ujít vaší pozornosti, je velmi znepokojivý.

Je toho ještě mnoho, co vám tato ELITA nabízí, ať už profilový rozhovor s Petrem Márou nebo cestopisné povídání o Austrálii. Dospěla totiž a přibylo jí dalších několik stránek. Já se na závěr přece jenom vrátím k jednomu poučení z probíhající pandemie. Je všem už asi naprosto zřejmé: IT technologie nám v této situaci významně pomáhají a usnadňují život.

Přeji nám všem brzký návrat k normálu.