Loading...

Abyste mohli s čímkoli začít, musíte napřed začít!

Vypůjčil jsem si titulek z článku na straně 10. Dělat věci správně a ve správném pořadí, tj. začít mimo jiné správnou definicí zadání, je obtížné, ale nadmíru užitečné. Zmíněná případová studie vás přesvědčí, že se služby AUTOCONTu netýkají informačních technologií pouze v technickém slova smyslu. Můžeme vám pomoci ještě mnohem dříve, než dojde na výběr infrastruktury, informačního systému a všeho ostatního.

Stará obchodnická pravda praví, že nejlepší prodavač se jmenuje problém. Ne, že bychom ho na vás chtěli přivolat. Avšak zákazník, který se ocitl v nesnázích, je poučený zákazník a řeší věci velmi racionálně a efektivně. A vybírá si správné dodavatele. K tomu, abyste se do nesnází nedostali, možná stačí, abyste se o problematiku IT s někým podělili. Jak moc, to záleží na vás. Ale pokud to uděláte, šance, že se vyhnete průšvihu, je mnohem větší. Přečtěte si více v hlavním tématu tohoto čísla.

Veřejné správě a samosprávě se na stránkách tohoto časopisu věnujeme spíše výjimečně. Nicméně případové studie ze Žiliny a z Mariánských Lázní vás přesvědčí o tom, že i v tomto segmentu má AUTOCONT rozhodně co nabídnout.

Novinkou tohoto čísla je velmi jednoduché a názorné zamyšlení týkající se bezpečnosti IT. Je to první díl nového seriálu. A začneme skoro od Adama, hluboko před začátkem našeho letopočtu.

Ale dost už o informatice. ELITA získala pro toto číslo opravdu elitního hosta. Významný český architekt Josef Pleskot se mimo jiné podílel na rozsáhlém projektu oživení Dolní oblasti Vítkovic. A protože je AUTOCONT původem ostravská firma, chtěli jsme vám tento projekt přiblížit. Vznikl rozsáhlý rozhovor, který se zdaleka netýká jen Vítkovic. A rozhodně stojí za přečtení.

Stejně tak závěrečné slovo Petra Koubského, ve kterém nás všechny zve na brigádu. Rád bych se k jeho výzvě připojil. Je to opravdu nutné.

Pěkné podzimní čtení!