Loading...

E-health?

ABSOLUTNÍ ZÁKLAD
JE DOKONALÉ BEZPEČÍ DAT

PROFIL PROJEKTU
ZÁKAZNÍK

CompuGroup Medical (CGM)

ZEMĚ

Česká republika

CÍLE

Nalézt řešení pro inovativní produkt CGM MEDISTAR, který by v praxi využila většina trhu dvaceti tisíc lékařských ambulancí v Česku.

POUŽITÉ TECHNOLOGIE

Resource Pool
VDC Connect
Backup Commvault

ODVĚTVÍ

Zdravotní péče, e-health

Jsou data, která je dobré mít v bezpečí. A pak citlivá data plná informací od lékařů, jež v bezpečí prostě mít musíte. Právě o taková data dlouhodobě pečuje CompuGroup Medical – mezinárodní softwarová společnost zaměřená na oblast zdravotnictví a přední světový hráč v oblasti e-health. Její programy a komunikační řešení už od roku 2009 pomáhají bořit technologické a organizační bariéry mezi jednotlivými sektory zdravotnických systémů.

Před několika lety padlo v české společnosti CompuGroup Medical rozhodnutí poskytovat ambulantní software jako službu z centralizovaných serverů. Důvodem byla očekávaná mobilita koncového uživatele, lepší udržovatelnost, snazší zajištění souladu s právem a důraz na vysokou bezpečnost. Cílem projektu bylo nalézt řešení pro inovativní produkt CGM MEDISTAR, který by v praxi využila většina trhu dvaceti tisíc lékařských ambulancí v ČR.

DATA V BEZPEČÍ. I BĚHEM TORNÁDA

Vítězem výběrového řízení se stala společnost AUTOCONT a její divize DataSpring Cloud Services, která vyvinula technologické zabezpečení pro provoz systému CGM Medistar. V rámci tohoto projektu je kladen obrovský důraz na bezpečnost dat. To cloud a DataSpring datové centrum v Lužicích poskytuje. Implementací tohoto řešení se podařilo mít data pod kontrolou bez nutnosti jakýchkoliv zásahů uživatele. Data ve zdravotnictví jsou obzvláště citlivá a díky cloudu nemusí být ukládána na počítačích v ordinacích lékařů, ale ukládají se a šifrují pomocí webové aplikace v profesionálním centru v Lužicích. Tam jsou zajištěna proti krádeži a jiným nepříjemným událostem. Nemůže se tak stát, že by o ně pacient nebo lékař přišel z důvodu ztráty či poškození počítače. Přístupové údaje zná pouze lékař nebo jiný pověřený uživatel, a pokud je neprozradí, nikdo jiný nemá šanci se k datům dostat.

„Rozhodující byla důvěra v to, že se fyzicky i technologicky dokážeme perfektně postarat o data lékařů. Poslední roky se hodně orientujeme na to, aby u nás data byla opravdu v bezpečí. Což se koneckonců ukázalo i během tornáda na Břeclavsku, kdy naše datové centrum odolalo i přírodní katastrofě. Vedle toho jsme ale klientovi nabídli také možnost růstu přesně podle potřeb byznysu a velkou roli hrál i osobní přístup. Nejen v rámci výběrového řízení, ale po celou dobu provozu,“ říká obchodní ředitel divize DataSpring Cloud Services Vojtěch Vojík.

ŽÁDNÝ CHATBOT, ALE REÁLNÝ IT EXPERT

„Nejsme firma, která by komunikovala s klientem přes chatboty, IVR nebo call centra. Proti zákazníkovi vystavujeme rychle experta na naší straně. Myslím, že je fajn, když komunikuje člověk s člověkem, zejména v technologických věcech. V dobrém se to pak projevilo při nastavování a škálování. Zákazník měl k dispozici specialisty, kteří rozumí infrastruktuře, protože on zase rozumí své aplikaci. Díky tomu jsme se rychle dostali do stavu, kdy byl systém funkční,“ doplňuje Vojtěch Vojík. Zvolené cloudové řešení přináší uživateli svobodu, jelikož data jsou uložena a zabezpečena na serverech a uživatel s nimi tak nemá žádnou starost. Nemusí hlídat zálohování, které je prováděno automaticky, a k činnosti mu tak stačí pouze počítač. Díky uložení dat v cloudu má CGM neustálou kontrolu nad chováním serverů a nad zátěží, kterou na ně jejich uživatelé vyvíjí, a může zasáhnout dle potřeby. Uživatel se nemusí starat o nic, stačí si pouze pamatovat heslo.

„Za dobu více než dvou let získala CGM velmi kladné zkušenosti. Služby jsou zcela stabilní s agregovanými výpadky v řádu minut za celé takto dlouhé období. Komunikace s DataSpring je popravdě vzorová. Proto se farma virtuálních serverů trvale rozrůstá, stejně jako roste i využívání moderního ambulantního systému CGM MEDISTAR mezi lékaři,“ hodnotí spolupráci Vladimír Kryštof, Business Development Manager společnosti CompuGroup Medical.

Spolupráce s CGM tak pokračuje. „Budoucnost aplikace je v ‚kontejnerech‘. Momentálně se bavíme o tom, jak modernizovat způsob, jakým je aplikace publikovaná směrem k zákazníkům. My takové řešení máme, v hrubých rysech jsme si vše představili a jsme připraveni,“ uzavírá Vojtěch Vojík.

„Rozhodující byla důvěra v to, že se fyzicky i technologicky dokážeme perfektně postarat o data lékařů. Poslední roky se hodně orientujeme na to, aby u nás data byla opravdu v bezpečí. Což se koneckonců ukázalo i během tornáda na Břeclavsku, kdy naše datové centrum odolalo i přírodní katastrofě. Vedle toho jsme ale klientovi nabídli také možnost růstu přesně podle potřeb byznysu a velkou roli hrál i osobní přístup. Nejen v rámci výběrového řízení, ale po celou dobu provozu.“


VOJTĚCH VOJÍK
obchodní ředitel divize DataSpring Cloud Services