Loading...

KDO JSOU CLEARCODE?
DYNAMICKÁ FIRMA
S AMBICÍ BÝT JEDNIČKOU
VE VÝVOJI ADTECH

Založeno

2009

OBRAT

170 milionů Kč

Lidé

> 100

Akvizice úspěšných IT firem, které svým profilem a činností budou přibližovat ARICOMA Group k pozici středoevropského lídra v oblasti digitální transformace, nekončí ani s příchodem nového roku. Nejnovějším přírůstkem do největší české IT skupiny se stala společnost Clearcode. Specialista na vývoj AdTech a MarTech platforem na zakázku.

ARICOMA, za kterou stojí skupina KKCG, tak získá příležitost vstoupit na rychle rostoucí trh reklamních a marketingových technologií. „Akvizice společnosti Clearcode představuje pro skupinu ARICOMA Group významný krok a dokonale zapadá do našich plánů expandovat na nové, dynamické trhy po celé Evropě. Polsko představuje jeden z největších trhů v regionu střední a východní Evropy a Clearcode zde má vynikající pozici,“ říká Ludovic Gaudé, vedoucí Oddělení vývoje softwaru na zakázku ve společnosti ARICOMA Digital, která je součástí skupiny ARICOMA.

PROGRAMATICKÁ REKLAMA A DIGITÁLNÍ MARKETING

Jako společnost zabývající se vývojem softwaru, která se specializuje na AdTech a MarTech, jsme jednou z mála společností, které mají zkušenosti a znalosti potřebné k navržení a vybudování komplexních technologií, které pohánějí programatickou reklamu a digitální marketing. Díky této akvizici jsme přesvědčeni, že se rychle staneme jedničkou mezi společnostmi zabývajícími se vývojem AdTech a MarTech v Evropě a USA. Nová spojení, která vytvoříme jako součást skupiny ARICOMA Group, nám umožní nabídnout našim klientům více služeb, zejména v oblasti zpracování dat, datové vědy a strojového učení, které hrají stále větší roli v programatické reklamě a digitálním marketingu,“ vysvětluje Tomasz Chmielewski, provozní ředitel společnosti Clearcode.

Společnost Clearcode má sto zaměstnanců a její loňské tržby činily přibližně 170 milionů korun. ARICOMA získává ve společnosti po lednové akvizici 100% podíl. „Jsme nadšeni, že se připojujeme ke skupině ARICOMA. Rozhodnutí nechat se převzít bylo pro nás samozřejmou volbou. Tato akvizice razantně podpoří naše růstové plány v příštích několika letech. Být součástí skupiny ARICOMA bude pro Clearcode znamenat více obchodních příležitostí a rychlejší expanzi na nové trhy a do nových odvětví,“ říká Piotr Banaszczyk, generální ředitel společnosti Clearcode.

Spolu se 100 odbornými pracovníky firmy Clearcode bude skupina ARICOMA nyní sestávat z 10 společností s konsolidovaným obratem přesahujícím 340 milionů eur a s více než třemi tisíci zaměstnanci.