Loading...

EDITORIAL

Vážení čtenáři,

tento úvodník nemůže začít jinak. Bohužel. Válka na Ukrajině trvá již více než tři měsíce a její konec nikdo nedokáže odhadnout. Nikdo k ní nemůže být lhostejný, nezaujmout postoj. Jsem rád, že můj osobní postoj se shoduje s postojem firmy, ve které pracuji. KKCG se ústy Karla Komárka k ruské agresi vyjádřila naprosto jednoznačně, bez kompromisů a kliček, které občas v byznysu vidíme.

Pomáhat Ukrajině se snažíme podle svých možností všichni. O jedné zajímavé a dlouhodobé pomoci, kterou nabízí společnost Cleverlance, si můžete přečíst na stránkách tohoto čísla Elity. A tím už se dostávám k jeho obsahu. Cestopis o Podněstří jsme měli naplánovaný už dlouho, ovšem kvůli událostem posledních měsíců ho byl jeho autor Ondřej Holomek nucen doplnit o aktuální komentář. Čtěte na straně P09.

Digitalizace státní správy je velké a také mediálně vděčné téma. V profilovém rozhovoru s Jakubem Nešetřilem a Evou Pavlíkovou se dozvíte, jak k tomuto tématu přistupuje organizace Česko.Digital. Jakou cestou si prošla a jak může pomoci státu i komerčním firmám nalézt společnou řeč. Ale nejen o tom. Myšlenka expertního dobrovolnictví rozhodně stojí za vaši pozornost.

V několika posledních číslech jsme vám představili nové přírůstky do rodiny ARICOMA. Tím zatím posledním je polská společnost Clearcode. Seznamte se.

Švédská firma Stratiteq, kterou jsme vám představovali minule, uspořádala letos na jaře v Malmö hackaton, kterého se zúčastnili i kolegové z několika dalších firem skupiny. Že nevíte, co to je? Přečtěte si to na straně P10, protože s tímto pojmem se budete možná setkávat stále častěji.

Opět se na několika místech vracíme k tématu bezpečnosti, dozvíte se o zajímavém mezinárodním projektu, ale také o obří migraci u významné české firmy. Představíme vám nové šéfy Činohry Národního divadla a kolegu triatlonistu Davida Procházku. A úplně na závěr se Petr Koubský zamyslí nad svobodou slova.

Příští číslo Elity vyjde na podzim. Přeji nám všem, abychom v té době mohli opět řešit jen problémy spojené se zaváděním informačních technologií. I když tomu věří asi málokdo z nás.

Martin Grigar