Loading...

Seavus.
Nejlepší důkaz
evropských ambicí
naší skupiny

Založeno

1999

Tržby

37 mil. eur

Lidé

800

V České republice se o ARICOMA Group dobře ví. I přesto, že sama značka zatím zůstává spíše v pozadí zavedených IT společností, jí patří pozice nepopiratelné IT jedničky. Se silnou skupinou KKCG v zádech, téměř třemi tisícovkami zaměstnanců a ročním obratem přes osm miliard korun, má před svými konkurenty citelný náskok. Při debatách o mezinárodních ambicích společnosti však mnozí významně pozvedli obočí. Může se společnost s primárně českými vlastníky poměřovat s těmi největšími, nejrespektovanějšími a nejdravějšími hráči v oblasti enterprise IT či digitální transformace i v evropském měřítku? Akvizice švédské technologické společnosti Seavus je v každém případě důkazem, že to myslí opravdu vážně.

Nejen tím, že tentokrát nelovila akvizice v tuzemském rybníku, ale především, že je Seavus skutečně respektovaným dravcem v oblasti IT poradenství, softwarového vývoje, kybernetické bezpečnosti a compliance. Ostatně, mezi její klienty patří například telekomunikační společnosti Sunrise, Tele2, Globalstar, A1; banky jako Erste Bank, Banca Intesa nebo Marginalen Bank, či technologický gigant Bosch. A osm stovek zaměstnanců řeší projekty nejen v severských zemích, ale také v Beneluxu, Švýcarsku či Spojených státech amerických.

To už je dobrý důvod vyzpovídat Kocha Boshku, CEO společnosti Seavus, a představit jeho vlastní pohled na dosavadní aktivity společnosti, stejně jako výhled v rámci ARICOMA Group. „Když jsme Seavus v roce 1999 zakládali, inspirovali jsme se latinským slovem „Saevus“, který znamená divošský či divoký. Vetkli jsme do společnosti soutěživého ducha, mentalitu síly a vytrvalosti. Usmysleli jsme si, že můžeme porážet i ty největší a nejsilnější – všechny Accentury a Taty tohoto světa. Z této cesty jsme neustoupili, a díky tomu jsme dnes tam, kde jsme,“ říká muž s makedonskými kořeny, kterému se se Seavusem podařilo ze Švédska ‚divošsky‘ dobývat trhy prostřednictvím IT řešení.

„Samozřejmě je pozoruhodné pozorovat tempo světa IT. Když jsme na přelomu milénia s podnikáním začínali, nedokázali jsme si vůbec představit, kam celý obor a veškerá digitální transformace bude uhánět. Dnes už nemůžete vsadit na nic, o čem víte. Všechno je turbulentní, rychlé, plné technologií. Ale nám se daří být s našimi řešeními přitom,“ dodává druhým dechem, a když se ho zeptáme na výhled pro další roky, optimisticky prohlásí: „Dnes bych vsadil na to, že firemní IT bude po celé Evropě do roku 2025 z velké části outsourcováno do ARICOMA Group,“ řekne a na tváři mu zazáří šibalský úsměv.

V každém případě má ARICOMA Group nově v portfoliu hráče, který mezinárodní expanzi dokáže výrazně akcelerovat. Velká očekávání má také Kocha Boshku. „Už od prvních jednání s představiteli ARICOMA Group vnímám pozitivní atmosféru a velkou otevřenost. Cítím, že se stáváme součástí něčeho velkého, co skutečně může mít oprávněnou ambici být významným mezinárodním technologickým holdingem.“

A bát se velkých výzev nemá tento CEO ani Seavus v povaze. „Když mi hodně kolegů říká, že fintechové či gametechové start-upy jsou ‚zákazníci z pekla‘, vždycky oponuju. Umí vyvinout takový tlak na pokrok a inovace, že dokážou rozpoutat pořádný technologický uragán v celém oboru. Mám rád průniky těchto dvou světů. Líbí se mi esprit a alchymie, která funguje u malých dravců – a snažíme se jejich myšlenky aplikovat i do světa respektovaných a velkých společností. V každém případě je celý proces digitální transformace neuvěřitelně divoká jízda a je skvělé být při tom,“ uzavírá Kocha Boshku.

Jedno je jisté. ARICOMA Group získala nejen respektovaného partnera s mezinárodními referencemi, ale také kus nespoutaného, až divošského espritu. Což se v dnešní době, spojené s technologiemi, může opravdu hodit.

„Mám rád průniky těchto dvou světů. Líbí se mi esprit a alchymie, která funguje u malých dravců – a snažíme se jejich myšlenky aplikovat i do světa respektovaných a velkých společností.“

Kocha Boshku
CEO společnosti Seavus

KOCHA BOSHKU


CEO společnosti Seavus