Loading...

IT nechte na nás, protože MY JSME VAŠE IT

Tuto větu naleznete v aktuálním čísle Elity hned několikrát. Na zadní straně obálky i v případové studii společnosti PUMPA. A prolíná se i dalšími články, byť ne explicitně.

Ta věta zní asi nadsazeně a příliš sebevědomě. Ale velmi dobře vyjadřuje náš cíl a naše ambice. Samozřejmě ne vždy a ne všude můžeme a umíme převzít odpovědnost za celé IT zákazníka. Ale případů, kdy to lze, neustále přibývá, a to zejména v prostředí menších a středně velkých firem. Nahrává tomu rychlý pokrok technologií, změny v přístupu producentů softvéru, ale zejména změny v přístupu majitelů a vedení jednotlivých firem.

O těchto věcech píšeme i v druhém díle našeho seriálu. Průšvih v hlavní roli tentokrát vystřídala změna. Změny ve firmě obvykle velmi dobře ukážou, jak je na tom firemní IT. Jestli dokáže pružně reagovat, jestli vyhovuje novým podmínkám. Změny jsou impulsem i příležitostí pro celkovou revizi fungování IT. Prostudujte si dva inspirativní příklady od našich zákazníků.

Seriál o bezpečnosti přináší typicky novoroční téma, a to statistiku roku předchozího. Možná vám článek o heslech bude připadat jako nadsázka, ale vězte, že je to realita. A co vaše hesla?

Kolegové z CAD Studia píší do Elity obvykle velmi technicky zaměřené texty. Pod zkratkou BIM se ale skrývá popis zajímavého produktu, který výrazně mění zavedená pravidla při projekci, stavbě a údržbě budov. A stavbě domů rozumí přece skoro každý…

Pojem Průmysl 4.0 na nás útočí ze všech stran. Další zkratka z této oblasti – RFID – je také celkem známá. Víte však, co přesně znamená a že má už velmi dlouhou historii? Rozšiřte si spolu s námi trochu technické obzory.

Uber a další podobné služby jsou fenoménem poslední doby. Podrobná úvaha Petra Koubského přibližuje nejen jeho technické a ekonomické aspekty, ale zamýšlí se nad pravidly a důsledky tzv. sdílené ekonomiky vůbec.

Radek Jaroš přidal další klenot do své Koruny světa. Ovšem výstup na Elbrus rozhodně nebyl jen o cestě vzhůru a netrval jen pár dní. Ale i v našich řadách jsou lidé překonávající velké sportovní výzvy. Že dnes běhá skoro každý? Ale on není běh jako běh. Kolegyně Alena Slaná je toho důkazem.

A to nejlepší nakonec. Trochu svého vzácného času nám věnovala paní Iva Janžurová.

Vezměme si z jejího rozhovoru trochu optimismu na cestu do roku 2017!

Pěkné zimní čtení!